Lokaler som är bokade idag

Hittade totalt 2 reservationer.

Mån 24 sep, 2018

A114
09:15-10:00International Business and Marketing, Föreläsning, Henrik Dellestrand
10:15-13:00Bolags- och obeståndsrätt, Föreläsning, Johan Huldt
13:15-16:00Sannolikhetslära och inferensteori 1 (uppdragsutbildning), Föreläsning, Shaobo Jin
18:00-20:00Föreläsning, Utrikespolitiska för
A122
13:15-15:00Användbarhet och design av interaktiva system, Föreläsning, Henrik Åhman, Lina Eklund
A138
14:15-16:00Föreläsning
A144
10:15-12:00Varför är vissa länder rika? Världens ekonomiska historia, Föreläsning, Fredrik Sandgren
14:00-17:00Studentaktivitet, Uppsalaekonomerna
A156
09:15-12:00Entreprenörskapets grunder, Föreläsning
14:15-17:00Nationalekonomi B/Mikroteori med tillämpningar, Räknestuga
A204
08:15-10:15Seminarium, Cong Su
10:30-12:30Communication In English Vourse, Seminarium, Lingshuang Kong
14:00-15:00Studentaktivitet, Uppsalaekonomerna
B105
09:15-12:00Sannolikhetslära och inferensteori II, Föreläsning, Johan Vegelius
13:15-15:00Informationssystem/Agila metoder, Projekt, Görkem Pacaci
15:15-17:00Sannolikhetslära och inferensteori II, Räkneövning, Lukas Arnroth
B115
10:15-12:00Geografi A, Föreläsning, Sebastian Djup
13:15-15:00Nationalekonomi C: Analys av ekonomiska data, Föreläsning, Torsten Santavirta
15:15-17:00Entreprenörskapets grunder, Föreläsning
B125
14:00-17:00Studentaktivitet, Uppsalaekonomerna
B139
10:15-12:00Introduktion till management, kommunikation och IT, Föreläsning, Ko-Hsun Huang
13:15-15:00Introduktion till management, kommunikation och IT, Workshop, Ko-Hsun Huang
B153
10:15-12:00Management and Control, Föreläsning, Einar Iveroth
14:00-17:00Studentaktivitet, Uppsalaekonomerna
B159
10:15-12:00MDI/Människa-datorinteraktion, Seminarium
14:15-17:00Nationalekonomi B/Mikroteori med tillämpningar, Räknestuga
18:00-21:00Beatleskompband, Repetition, Hans Forsberg
E203 VIP-matsal
11:30-13:15Lunch, Einar Iveroth
F416
13:15-15:00Economics: Financial Theory, Föreläsning, Stefan Pitschner
15:15-17:00Möte
F433
13:15-14:45Seminarium, Lovisa Isaksson
H317
10:15-12:00Multivariat statistisk teori och metodik, Föreläsning, Rauf Ahmad
13:15-15:00Tidsserieekonometri, Föreläsning, Yukai Yang
H325
08:15-13:00Föreläsning, James Sallis, Jason Crawford
H333
15:15-17:00Geografi A, Laboration, Karin Nibon
H425
09:15-12:00Economics/Microeconomic Theory, Räkneövning, Davide Gandolfi
12:15-14:00Accounting and Finance, Föreläsning, Joachim Landström
14:15-16:00Programinformation, Ylva Ekström
H429 Faculty Club
13:00-15:00Möte, Niklas Cedervall
17:00-21:00UG-möte, Möte, Uppsalaekonomerna
H432
10:15-12:00Regionala och lokala utvecklingsstrategier, Föreläsning, Karin Beckman, Peeter Maandi
Hörsal 1
09:15-12:00MKV C/Uppsats, Introduktion, Kerstin Engström
13:15-16:00MKV C/Uppsats, Workshop, Kerstin Engström
17:15-20:00Den globala ekonomin - miljö, utveckling och globalisering, Föreläsning
Hörsal 2
08:15-10:00Handelsrättslig översiktskurs, Föreläsning, Lena Rönnberg
10:15-12:00Nationalekonomi B/Mikroteori med tillämpningar, Föreläsning, Arizo Karimi
14:15-17:00Bolags- och obeståndsrätt, Föreläsning, Johan Huldt
18:15-20:00Entrepreneurship A, Föreläsning
Hörsal 3
08:15-10:00Statistik för samhällsplanerare, Föreläsning, Thommy Perlinger
10:15-12:00Samhällskunskap AB: Nationalekonomi, Föreläsning, Ola Andersson
12:15-14:00Marknadsföring och organisation I, Föreläsning, Johan Jansson
14:15-16:00Affärsanalys och ledningens agerande, Föreläsning, Jan Lindvall
Hörsal 4
10:15-12:00IS A/Informationssystem och systemutveckling, Föreläsning, Franck Tétard
12:15-15:00Finansiering, Föreläsning
15:15-17:00IS A/Informationssystem och systemutveckling, Föreläsning, Franck Tétard
K312
08:00-21:00Bokning Kan Ej Ske I TE, Stängt
K320
13:15-14:00International Business and Marketing, A 1, Seminarium, Henrik Dellestrand
14:15-15:00International Business and Marketing, B 1, Seminarium, Henrik Dellestrand
15:15-16:00International Business and Marketing, C 1, Seminarium, Henrik Dellestrand
K334
10:15-12:00Internationellt företagande, Föreläsning
K412
08:15-10:00Uppsatsförberedande fördjupningskurs - idé- och lärdomshistoria, Seminarium, Alexandra Waluszewski
10:15-12:00Uppsatsförberedande fördjupningskurs - idé- och lärdomshistoria, Seminarium, Alexandra Waluszewski
13:15-15:00UCBH-seminariet
K436 Enequist
10:15-12:00Politisk geografi med samhällsplanering, Föreläsning, David Jansson
13:15-15:00Politisk geografi med samhällsplanering, Föreläsning, David Jansson
L240
13:00-16:00Möte, Möte, Magnus Strand
L318
08:00-21:00Lokalen Upphör, Stängt
L339
13:00-15:00Möte